Esteetiline ravi ja proteesimine

Hambaravi

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Hambakirurgia

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Hamba iluteenused

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Tasemel hambaravi teenused, proteesimine ja kirurgia ühes kohas!

Broneeri aeg

Esteetiline ravi ja proteesimine

Hammaste proteesimine on vajalik juhtudel, kus hammaskonnas on puuduvaid või väga lagunenud krooniosaga hambaid.
Tugevalt lagunenud krooniosaga hammast saab restaureerida:
laboris valmistatud täidisega ehk panusega, tingimuseks on piisaval hulgal säilinud oma hamba kudet, valida saab täiskeraamilise või metallisulamist materjali vahel;
krooniga, selleks lihvitakse oma hammast ning kaetakse nn tehishambaga, mis on laboris valmistatud, valida saab täiskeraamilise, tsirkoonium või metallokeraamilise materjali vahel;
hambajuure sisse kinnitatava tugiposti ehk tihvtköntpanusega toestatud krooniga juhtudel kui hambast on alles vaid juur, tugipost pakub kroonile tugevust ja toetust.

Hambakroonid

Hambakroonide paigaldamisega saab edukalt korrigeerida hambumuskõrgust, hammaste asendit ja ka värvust. Ka pärast juureravi teostamist võib olla vajalik hambale krooni või panuse asetamine, et tagada piisav tugevus mälumisjõududele vastupidamiseks.
Puuduva hamba asendamiseks võib kasutada näiteks silda, mis on naaberhammastele toetuv suust mitte-eemaldatav konstruktsioon. Silla valmistamine on soovitav, kui puuduvat hammast piiravad naaberhambad on tugevalt kahjustatud ning vajavad kroonimist. Kui aga naaberhambad kroonimist ei vaja, oleks soovituslik kaaluda puuduva hamba asendamist üksiku implantaadiga.
Juhul kui puudu on mitmeid hambaid, saab neid asendada samuti üksikute implantaatidega ja nendele tsementeeritavate kroonidega. Juhul, kui implantaadi asetamine ei ole meditsiiniliselt näidustatud (näiteks puudub piisav luumaht lõualuus) või puuduvad rahalised võimalused, saab valmistada ka suust eemaldatavad proteesid:

  • partsiaalprotees, plastmassist (akrüül) baasise ja hammastega protees. Pigem kasutatakse ajutise lahendusena ulatuslike proteesitööde vaheetappidel. Vajadusel lisatakse metallist klambrid püsivuse parandamiseks;
  • totaalprotees, plastmassist kõiki hambaid asendav protees;
  • tugibüügelprotees, metallkonstruktsiooni ja spetsiaalselt oma hammaste järgi valmistatud klambritega suust eemaldatav protees. Oma olemuselt väiksem ja mugavam kui partsiaalprotees.

Suust eemaldatava proteesiga harjumine

1. Pärast proteesi paigaldamist võib proteesi kandmine olla esialgu ebamugav. Esimesed kaks nädalat proteesi valmimise järgselt on kõige raskemad ning suu peab uue olukorraga harjuma. Esimesel päeval on soovitav palju sooja juua, et suu uue objektiga paremini kohaneks. Samuti tuleb harjutada söömist ja diktsiooni.
2. Proteesid võivad öösiti suus olla, kuid suule tuleb anda proteesivaba aega, et limaskest saaks puhata. Kui protees ei ole suus, tuleb seda hoida niiskes keskkonnas. Selleks on olemas spetsiaalsed mugavad proteesikarbid. Vastasel korral proteesimaterjal kuivab ning muutub hapraks ning võib ka kuju muuta. Samuti võib proteese hoida näiteks niiskes salvrätis.
3. Proteesi tuleb kaks korda päevas hoolikalt puhastada. Proteese tuleb pesta voolava vee all ja kasutada proteeside puhastamiseks mõeldud vahendeid (vees lahustuvad tabletid ja kontsentreeritud lahused), mis aitavad proteese desinfitseerida. Vajadusel kasutatakse spetsiaalset pehmet harja. Eriti hoolikalt tuleb puhastada tugihoideklambrite piirkonda. Proteesihooldustooteid saab osta meie kliinikust või apteegist.
4. Esimestel päevadel peale proteesi paigaldust tuleb süüa ainult pehmet toitu. Protees võib suu limaskesta mõnes kohas veidi ära hõõruda, sel juhul tuleb valulikule kohale määrida näiteks saialilleõli. Esimese paari nädala jooksul kutsub proteesiarst patsiendi ka tagasi ülevaatusele, et kontrollida proteesiga harjumist ja hügieenivõtteid.
5. Suust eemaldatavaid proteese tuleb käia kliinikus näitamas vähemalt 1-2 korda aastas. Suu anatoomia on pidevas muutumises ning vajadusel tuleb proteese baseerida, s.o plastmassmaterjali lisada. Selleks võetakse jäljendid ja protees korrigeeritakse jäljendite alusel hambalaboris.

Laminaadid

Täiskeraamilisi laminaate kasutatakse hammaste esteetiliseks proteesimiseks, nende abil saab parandada nii üksiku hamba kui ka terve hambarea hammaste kuju ja värvi. Juhul, kui hambal on tehtud juureravi, on soovitatav pigem kasutada täiskeraamilist krooni, kuna see tagab hambale parema toestuse.
Laminaadid on õhukesed „plaadid“, mis tsementeeritakse spetsiaalse tsemendiga esihammaste huulepoolsele küljele. Selleks tuleb oma hambaid veidi lihvida ning võtta jäljendid. Laboris valmistatakse kõigepealt mudelite järgi nn wax-up ehk vahatus, et patsient ja arst saaksid leida võimalikult optimaalse hambakuju ja kontrollida hambumust. Soovi korral saab wax-upi järgi valmistada ajutised laminaadid, et patsient saaks veidi harjuda eeldatava lõpptulemusega.
Värv valitakse koostöös patsiendi ja tehnikuga.