Tulika 19c, 10613, Tallinn
+372 672 0097

Hambaravi

Proteesimine

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Hambakirurgia

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Hamba iluteenused

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Tasemel hambaravi teenused, proteesimine ja kirurgia ühes kohas!

Broneeri aeg

Konsultatsioon ja põhjalik raviplaan

Esimesel hambaravi visiidil kontrollitakse ja kaardistatakse patsiendi suu olukord ning vajadusel koostatakse raviplaan. Pärast põhjalikku läbivaatust annab hambaarst tagasiside patsiendi suu hetkeolukorrast. Kui hammaste staatus on teadvustatud, selgitab hambaarst patsiendile vajalikke samme, et suu tervist paremaks muuta. Lahendus leitakse konkreetsele hambamurele või kogu suule tervikuna.
Diagnoosimiseks ja raviplaani koostamiseks on KliinikPlussis olemas kõik vajalikud diagnostilised abivahendid:
– digitaalne panoraamröntgen (Kodak/Carestream) koos 2D Pluss võimalusega, millega lisaks hammaste pildistamisele saab teha ülesvõtteid ka lõualuuliigestest, et diagnoosida võimalikke liigesdeformatsioone;
– intraoraalne digitaalne röntgen üksikutest hammastest röntgenipildi tegemiseks;
– intraoraalne kaamera hammaste pildistamiseks ja patsiendile konsultatsiooni ajal ekraanilt suurendusega näitamiseks.
Kõik tehtud fotod ja röntgenid salvestame digitaalselt pildipangas, need on hiljem alati kättesaadavad.
Personaalne raviplaan sisaldab lisaks konkreetse raviskeemi lahtiseletamisele ka patsiendile sobivat ajagraafikut ning maksetingimusi. KliinikPlussi teenuste eest on võimalik tasuda ka järelmaksuga.
Vaata ka KliinikPluss HINNAKIRJA ning tutvu meie HAMBAARSTIDEGA.

Hambahaiguste ennetamine

Regulaarne hambaarsti külastus on tähtis, kuna võimaldab võrrelda hammaste tervise olukorda erinevatel perioodidel. Tulemuseks on hea tagasiside sellest, kas inimese suuhügieen ja kodused vahendid on õiged või tuleks midagi muuta, et suu ja hammaste tervis oleks korras. Olulist rolli mängib ka inimese organismi üldseisund ja elustiil. Probleemide korral on oluline õigeaegne ravi.
Kui hambasse on tekkinud auk, on see märk haiguse – enamasti hambakaariese – tagajärjest. Hambahaiguste ennetamiseks viime koos patsientidega läbi perioodilisi kontrolle, kus vaatame üle suu staatuse, teeme vajadusel röntgenpildid. Anname soovitusi parema hammaste tervise saavutamiseks – õpetame õiget suu- ja hammaste hooldust ja tutvustame patsiendile sobilikke hambaharju ja -pastasid. Lisaks anname nõu toitumise valikutes.

Kaariese võitmise põhitõdedest loe pikemalt SIIT.

Esmaabi osutamine hambavalu korral

Pakume esmaabi hambavalu, hambatraumade, hammastest tulenevate põletike, tursete ja kõikide muude erakorraliste olukordade puhul. Kliinikus selgitame välja valu põhjuse ja olukorra tõsiduse. Esmaabi vajavaid patsiente võtame võimalusel vastu sama päeva jooksul.

Mure korral kiireima hambaravi vastuvõtu aja saamiseks soovitame helistada numbril +372 672 0097. Arst saab anda ka soovitusi, kuidas traumade korral käituda kuni arstini jõudmisel ja kuidas tagada parimad võimalused hamba säilitamiseks.

Hambaravi (täidised)

Kõige sagedasem probleem hambaarsti poole pöördumisel on hambaaugud, mille raviks on nende parandamine erinevate täidismaterjalidega. Väiksemate defektide puhul kasutame komposiitmaterjale, mis on hambaravikabinetis kasutatavad komposiitvaigu baasil loodud täidismaterjalid, mida inimesed tunnevad ka nn „valge plommi“ nime all.
Suuremate defektide puhul soovitame kasutada hambalaborites valmistatavaid keraamilisi- ja kuldpanuseid. Sedasorti täidiseid iseloomustab täpsus, pikem püsivus ja kulumiskindlus. Samuti ei muuda keraamilised panused aja jooksul oma värvi.

Laste hambaravi

KliinikPluss on haigekassa ametlik partner. See tähendab, et meie juures saavad alla 19-aastased lapsed hambaravi, mille eest tasub Eesti Haigekassa. Patsiendil või tema eest vastutaval isikul tuleb tasuda vaid visiiditasu, mis on 5 eurot. Alla kaheaastastele patsientidele ei rakendu ka visiiditasu.
Laste hammaste parema tervise tagamiseks on oluline hambaarsti juurde esmasele kontrollile tulla juba esimeste piimahammaste lõikumisel. Visiidil teostab hambaarst hammaste vaatluse, küsib koduste toitumis- ja hambahoolitsusharjumuste kohta ning annab omapoolseid soovitusi. Vajadusel tehakse ka panoraamröntgen, et kontrollida hammaste vaheldumist ning võimalikke defekte, mis visuaalsel vaatlusel pole tuvastatavad. Edaspidi ootame lapsi kontrolli iga poole aasta tagant.

Juureravi

Vajadus endodontilise ravi ehk juureravi järele tekib tavaliselt ravimata karioosse kahjustuse tagajärjel. Hambaauk ehk kaaries moodustub hamba pinnal ja ravimata jätmisel läbib esmalt hambaemaili ja -dentiini, mille järel jõuab see närvide- ja veresoonterikkasse pulbiruumi.
Hamba pulbiruum on normaalselt steriilne, mis tähendab, et baktereid seal ei ole. Kui aga karioosse kahjustuse kaudu tekib ühendus pulbiruumi ja mikroobirikka suuõõne vahel, siis tekib hambapulbi (veresoonte ja närvikoe) infitseerumine ja lokaalne põletik ehk pulpiit.
Pulpiit võib kulgeda ägedalt (valuga) kui ka krooniliselt (valutult). Kui pulpiiti õigel ajal ei ravita, tekib hamba juureümbrise põletik ehk periodontiit. Ka see võib kulgeda ägedalt (valuga) või krooniliselt (valutult). Enamasti on selles etapis võimalik juba röntgenpildilt näha muutusi hammast ümbritsevas luukoes.
Endodontilise ravi eesmärgiks on puhastada ja laiendada vajalikul määral hamba pulbikamber ja juurekanalid ning teostada nende lekkekindel täitmine. Juurekanalite laiendamiseks kasutame spetsiaalseid roteeruvaid nikkel-titaannõelinstrumente ning loputamiseks erinevaid kanalisiseseid desinfitseerivaid loputuslahuseid.
Ravi lõppedes täidame juurekanalid hermeetiliselt spetsiaalse täidismaterjaliga ning taastame hambakrooni osa vastavalt raviplaanile.