Hamba iluteenused

Hambaravi

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Proteesimine

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Hambakirurgia

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Tasemel hambaravi teenused, proteesimine ja kirurgia ühes kohas!

Broneeri aeg

Hambakivi eemaldamine, soodapesu, pärlipesu

Hambakatu kogunemisel hammastele toimub koosmõjus süljega mineraliseerumine, mille tagajärjel hambakatt kõvastub ja tekib hambakivi. Moodustunud hambakivi koguneb järjest sügavamale hambajuure tipu suunas ning põhjustab igemepõletikku ja luukoe hävimist.
Hambakivi eemaldamist alustatakse ultraheliseadmega ning viimistletakse soodapesuga, mis eemaldab ka viimased ladestused ning poleerib hambapinnad. Puhastus ei kahjusta hamba pinda, kuid pesu käigus eemaldub ka loomulik hammaste kaitsekiht, mis küll paari tunni jooksul taastub. Protseduur võib olla veidi ebamugav ning vajadusel kasutatakse ka kohalikku tuimestust. Visiidi lõpus kaetakse hambad fluorgeeliga, võimaldamaks hambaemailil taastuma hakata. Hambad tunduvad pärast soodapesu keelega katsudes ülisiledad ja visuaalselt paari tooni võrra heledamad.
Kergete ladestuste korral kasutatakse soodapesu leebemat versiooni- pärlipesu, mis annab lisaks katu eemaldamisele hammastele ka eriti kena läike. Protseduur toob esile oma hammaste ilusa värvitooni ja paneb need särama.
Pärast hambakivi eemaldamist on samal päeval soovitav vältida intensiivse värviga toiduainete ja jookide, näiteks peet, kohv, punane vein jms tarbimist, kuna hambad on värvusele vastuvõtlikumad. Samuti soovitame kahe-kolme tunni jooksul vältida suitsetamist.
Kindlasti õpetame ka õigeid hügieenivõtteid, oleme abiks patsiendile sobiva hambapasta, -harja ja abivahendite valikul. Õige hoolduse korral säilib tulemus kuni aasta.
Hambakivi eemaldamist ja soodapesu soovitame teha regulaarselt, üks kuni kaks korda aastas.

Valgendamine

Hammaste tumenemise põhjused on igal inimesel individuaalsed ja samamoodi on seda ka hammaste valgendamise tulemused. Hammaste tumenemise põhjusteks võivad olla jookides ja toitudes olevad parkained, suitsetamine ja mõned ravimid. Elu jooksul muutuvad hambad tumedamaks hambaemaili kulumise tõttu, mille tulemusena tuleb allpool olev tumedam hambaluu ehk dentiin enam nähtavale. Ka liigne fluoriidi sisaldus joogivees või varajases eas tarvitatud antibiootikumid võivad olla hammaste värvi tuhmumise põhjuseks.
Professionaalne hammaste valgendamine kestab ligikaudu ühe tunni, mille käigus kontrollitakse kõigepealt üle patsiendi hammaste tervis, et ei tekiks hilisemaid komplikatsioone. Näiteks hambaaukude esinemisel tuleb need enne parandada, kuna hambaauku sattunud valgendusgeel võib hiljem põhjustada hamba tundlikkust. Samuti on enne valgendamisprotseduuri vajalik eemaldada hambakivi ning olla kindel, et igemed on terved.
Täidiste, kroonide või laminaatidega hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad sellist värvi, nagu nad olid. Rohkete esihammaste täidiste korral pole hammaste valgendamine soovitatav, kuna tulemus jääb ebaühtlane.
Valgendamise protseduur algab vajadusel hammaste pesemisega spetsiaalse pastaga. Seejärel kaetakse igemed kaitsva geeliga ning hammastele asetatakse valgendusgeel, mida aktiveeritakse omakorda selleks ettenähtud valgustiga. Protseduuri järgselt kaetakse hambad tundlikkust vähendava geeliga.

KliinikPluss kasutab uudset LED valgenduse tehnoloogiat, mis on kiire, ohutu ja efektiivne!

BlancOne on Itaalia tootja professionaalne hambavalgendussüsteem, mis põhineb uuel patenteeritud fotokeemilisel tehnoloogial, mis võimaldab geelis kasutada väiksemat vesinikperoksiidi kontsentratsiooni (kõigest 5,6 % tavapärase 6-10 % asemel) ja seetõttu muuta protseduuri ohutumaks ja efektiivsemaks. BlancOne valgendusgeel sisaldab valgustundlikke värvained, mis aktiveeruvad leed-valgenduslambi kasutamisel.

BlancOne Click valgendus:

Esimene samm hammaste valgendamises, mis kestab vaid 10 minutit ning on patsiendile täiesti valutu. Tegemist on kaks-ühes teenusega, kus hammaste süvapuhastusele järgneb 10 minutit valgendust. Soovitame antud protseduuri neile, kes ei ole varem hambaid valgendanud ja pelgavad valu ning hammaste ülitundlikkust.

BlancOne Touch valgendus:

Tegemist on intensiivsema protseduuriga, mille käigus hambaid valgendatakse kolme kuni nelja järjestikuse tsükliga, millest igaüks kestab kaheksa minutit. See protseduur annab tugevama ja kauakestvama tulemuse. Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav kolm kuni viis päeva enne valgendust teostada hammaste süvapuhastus ja vajadusel eemaldada hambakivi. Protseduuri võib korrata kuni kaks korda aastas.

Hammaste valgendamise tulemuse säilitamiseks on soovitav perioodiliselt koduse valgenduskomplektiga järelhooldust teostada.
Lisaks on KliinikPlussis müügil profesionaalsed koduvalgenduskomplektid, mis sisaldavad spetsiaalseid patsiendi suu järgi valmistatud silikoonist kapesid, kodukasutuseks ohutut, hambaravikabinetis kasutatavast madalama kontsentratsiooniga karbamiidperoksiidgeeli ja tundlikkust vähendavat geeli. Kodus hammaste valgendamine võtab aega üks-kaks nädalat. Tulemus ja selle kestus sõltub nii inimese suuhügieenist, toitumisharjumustest, suitsetamisest kui ka pärilikest omadustest.

Devitaalse ehk surnud hamba valgendamine

Üksiku hamba tumenemise põhjuseks on tavaliselt trauma või juureravi, mille tõttu on veri tunginud dentiini. Sellisel juhul eelpool kirjeldatud valgendusmeetodid ei toimi. Valgendamiseks isoleeritakse vana juuretäidis hermeetiliselt, puurides selleks hamba suulae- või keelepoolse pinna sisse avause, mille kaudu asetatakse hiljem hambasse spetsiaalne valgendusgeel. Hambasse tekitatud auk suletakse ajutiselt täidisega ning protseduuri korratakse viie kuni kümne päeva tagant kuni soovitud tulemuse saavutamiseni.