Tulika 19c, 10613, Tallinn
+372 672 0097

Hambakirurgia

Hambaravi

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Proteesimine

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Hamba iluteenused

Lorem ipsum dolor sit amet communitas erdum, lacus et vulputate, velit nulla commodo sem ipsum dolor sit amet.

Tasemel hambaravi teenused, proteesimine ja kirurgia ühes kohas!

Broneeri aeg

Hammaste eemaldamine

Hammaste eemaldamine on hambakirurgia olulisim protseduur, eemaldamise põhjused võivad olla erinevad ning protseduuri vajalikkus selgitatakse eelnevalt välja patsiendi ja arsti omavahelise koostöö käigus.
KliinikPlussis eemaldame hambaid kohaliku tuimestusega ning seetõttu ei ole tavaline hamba eemaldamine valulik.

Loe lisaks kuidas hooldada haava peale hamba eemaldamist.

Lõikunud ja lõikumata tarkusehammaste eemaldamine

Hambareas kaheksandad ehk rahvakeeli tarkusehambad on kõige tagumised ja viimased suhu lõikuvad hambad. Tavaliselt lõikuvad need hilises teismeeas või varajastes 20-ndates. Kaasaegsel inimesel on sageli probleemiks väike lõualuu, mis ei mahuta nelja tarkusehammast õigesti ära ning sellepärast on need võrreldes teiste hammastega problemaatilisemad. Üheksal inimesel kümnest jääb vähemalt üks tarkusehammas lõikumata igeme alla.
Kui tarkusehammas ei saa lõikuda või kasvab ebanormaalselt, nimetatakse seda peetunud ehk lõikumata tarkusehambaks. Hammas võib olla osaliselt peetunud (kasvab kõveralt või on osaliselt läbi igeme lõikunud) või täielikult peetunud (asetseb luus). Osaliselt peetunud hambaga võivad kaasneda valud, infektsioonid ning kõrvalolevate hammaste kahjustumine.
Seda, kas tarkusehambaid on vaja eemaldada või mitte, hinnatakse esmalt röntgeni abil. Vaadatakse patsiendi hambakrooni ja -juurte kuju ning hambajuurte asetsemist põskkoopa ja alalõuanärvi suhtes.
Tarkusehamba eemaldamise tehnika sõltub sellest, kas hammas on suhu lõikunud täielikult või osaliselt. Esimesel juhul on protsess sama nagu tavalise hamba eemaldamise korral, kus tehakse lokaalne tuimestus ning eemaldatakse hammas.
Kui tarkusehammas täielikult suhu lõikunud ei ole, vajab hamba eemaldamine kirurgilist sekkumist. Protseduur teostatakse kohaliku tuimastusega, lõigatakse lahti hammast kattev ige ning tehakse ruumi hamba eemaldamiseks. Lõikumata tarkusehamba eemaldamise lõpus tehakse haavale õmblused. Vajadusel määrab arst antibiootikumide ravi. Lisaks instrueeritakse patsienti koduse hoolduse osas.
Pärast kirurgilist tarkusehamba eemaldamist on haava veritsemine normaalne. Kui veritsemine paari- kolme tunni jooksul peale operatsiooni ei lõpe, tuleks kontakteeruda oma raviarstiga. Mõningane turse protseduuri järgselt on samuti normaalne. Paistetus võib vähesel määral kahe-kolme päeva jooksul isegi suureneda, kuid seejärel see alaneb. Operatsioonijärgsetel päevadel võib esineda ka valu, vajadusel tuleb tarvitada valuvaigisteid, mille valiku osas aitab hambaarst.